به گزارش ترجمان صبح، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در مراسمی که به پاس قدردانی از زحمات آتش نشانان تبریزی در مواجهه با ویروس کرونا برگزار شد ، گفت: آتش نشانی در کنار پزشکی از جمله مشاغل الهی هستند در روزهای سخت در کنار مردم بوده و از جان و مال مردم محافظت می کند.

شهرام دبیری  گفت: امروز آتش‌نشانان در کنار پزشکان برای سلامت مردم جانفشانی می‌کنند و زحمات آنان قابل تقدیر است.
وی با اشاره به اینکه آتش‌نشانان در صف مقدم مبارزه با مبارزه و مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حال عمومی فرمانده آتش نشانی تبریز نسبت به روزهای گذشته مساعدتر است.
 وی با اشاره به جان بر کفی نیروهای آتش نشانی گفت: همه ما برای سلامتی و بهبودی حال آقای قلیزاده رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز که در خط مقدم مبارزه با کرونا به این بیماری مبتلا شده است دعا می‌کنیم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز گفت: آتش نشان دادن نیروهای جان برکف ای هستند که هنگام آتش سوزی سیل و زلزله در خط مقدم امدادرسانی به مردم بوده و امروز نیز در زمان شیوع ویروس کرونا همواره در خط مقدم قرار دارند.
سونیا اندیش گفت: مردم جانفشانی های آتش‌نشانان خود را فراموش نمی کنند آن ها همواره کمک حال مردم بوده و برای حفظ جان و مال مردم آگاهانه جان خود را به خطر می‌اندازند.
وی با بیان اینکه مجموعه شورای شهر تبریز از طرف مردم قدردان زحمات آتش نشانان جان بر کف می باشد ، گفت: امروز در شرایطی که آتش‌نشانان خالصانه در راه خدمت به مردم جانفشانی می‌کنند باید دست آنان را بوسید و به آنها گفت ما مردم و مسئولان شهری از زحمات شما سپاسگزاریم.
 اندیش با اشاره به جانفشانی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در مقابله با ویروس کرونا گفت: دعا می کنیم هرچه سریعتر شاهد بهبودی حال آقای محمد قلیزاده بوده  و جشن پیروزی بر ویروس کرونا را با حضور ایشان در تبریز برگزار کنیم
همچنین ایرج شهین باهر شهردار تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه از شهروندانی که به توصیه ها توجه نمی‌کنند گلایه‌مندیم ، گفت: برخی از شهروندان بدون توجه به توصیه ها در تجمعات حضور می‌یابند و جان افرادی که برای سلامتی آنها خدمت می‌کنند را به خطر می‌اندازند.
وی افزود: از همشهریان عزیز می‌خواهیم‌به نکات بهداشتی توجه کنند تا جان خود و خادمانشان در عرصه بهداشت و ایمنی حفظ شود.
شهردار تبریز با بیان اینکه اگر ۱۴ روز بتوانیم در خانه بمانیم زنجیره انتقال بیماری قطع خواهد شد ، گفت: بخاطر حفظ جان خادمین خود موارد بهداشتی را رعایت کنید و در خانه بمانید.
وی با بیان اینکه انتشار ویروس در تجمعات اتفاق می‌افتد، افزود: وقتی نماز جمعه با آن عظمت تعطیل می‌شود این نشان می‌دهد که خطر جدی است و باید از تجمعات پرهیز کرد.
ایرج شهین باهر با بیان اینکه بی انصافی است بخاط بی‌خیالی خود جان افراد زحمت کش را به خطر بیاندازیم گفت: برای حفظ سلامتی خود وعزیزانمان باید موارد بهداشتی را رعایت کنیم.

 در این مراسم که به همت شورای اسلامی شهر تبریز برگزار شد از زحمات  آتش نشانان تبریز در مقابله با ویروس کرونا قدردانی شد.