به گزارش ترجمان صبح، علی عابدی، زاده ی خرداد ۱۳۷۶ یکی از هنرمندان تبریزی است که در عرصه موسیقی، طراحی و خطاطی فعالیت  دارد، وی تقریبا ۶ سالی می شود که مشغول کارهای هنری در رشته های پیانو، طراحی ، خوشنویسی لاتین و نقاشی است.

وی در گفتگو با خبرنگار ترجمان صبح اظهار کرد: در حال حاضر به صورت حرفه ای در رشته پیانو فعالیت می کنم و در هتل ها اجرای اختصاصی برای مخاطبان و میهمانان ارائه می دهم.

عابدی اظهارکرد: وقتی حس کردم که موسیقی با روحیاتم سازگار است و علاقه به فعالیت در این زمینه دارم تصمیم گرفتم به صورت آکادمیک در این حوزه مشغول شوم.

این هنرمند جوان تبریزی دربخش دیگری از سخنان خود در خصوص هنر خطاطی ابراز کرد:خطاطی لاتین را در مدت زمان کوتاهی با خودنویس ها و قلم های لوکس  شروع کرده ام.

عابدی  در خصوص راه اندازی کلکسیون قلم های لوکس در تبریز توضیح داد: با گسترش فعالیتم در این حوزه می خواهم مجموعه ای از قلم های لوکس را جمع آوری کرده و یک کلکسیون  راه اندازی کنم.

این هنرمند جوان تبریزی در ادامه اضافه کرد: همچنین در حال جمع آوری زیورالات موسیقی هستم و می خواهم دو مجموعه بی نظیر را در شهر اولین ها راه اندازی کنم.

عابدی در بخش دیگری از صحبت های خود خاطر نشان کرد: متولیان فرهنگی و هنر باید جوانان را  حمایت کنند تا آنها استعدادها شکوفا و هنر تبریز پیش رو گردد.