به گزارش ترجمان صبح، بنا به اعلام شرکتهای مسافرتی با انتشار اخبار شیوع بیماری کرونا در ایران طی روزهای اخیر، اغلب مردم و شهروندان تبریزی با مراجعه به این شرکتها نسبت به لغو بلیط‌های سفر هواپیما، قطار و اتوبوس اقدام‌کرده‌اند.

به گفته مدیر یکی از آژانسهای مسافرتی تبریز روز شنبه ۵۰ میلیون و روز یکشنبه بالغ بر ۳۰ میلیون تومان از بلیط‌های مسافرتی مردم تبریز به شهرهای مختلف ایران در این آژانس لغو شده است.

بر اساس این گزارش، در حالیکه طبق قوانین شرکتهای مسافرتی، در صورت استرداد بلیط سفرهای داخلی تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت ۹۰ درصد بهای بلیط برگشت داده می‌شود،‌ شرکت رجا از پرداخت این مبلغ خودداری می‌کند.

طبق پیگیریهای ترجمان‌صبح، به گفته آژانسهای مسافرتی شرکت رجا ضمن خودداری از پرداخت هزینه مشتریان با اعلام بدهی به آژانسهای طرف قرارداد تاکید کرده با فروش بلیط‌های جدید هزینه بلیط‌های استرداد شده را پرداخت کنند.

گفتنی است، درحالیکه قبلا طی ۲۴ ساعت هزینه بلیط استرداد شده به حساب مشتری واریز می‌شد، در حال حاضر با کاهش فروش بلیط آژانسهای مسافرتی زمان تقریبی بازگشت این مبلغ را ۲ تا ۳ هفته اعلام می‌کنند.

براین اساس درحالیکه شرکت رجا تمام مبلغ بلیط، سفر را بصورت نقدی در عرض چند ساعت دریافت می‌کند، بازپرداخت این مبلغ از حساب آژانسهای طرف قرارداد این شرکت طی هفته‌های آتی انجام خواهد شد و به نوعی فرصت‌طلبی و سواستفاده جدید از بحران ایجاد شده از طرف این شرکت محسوب می‌شود .