به گزارش ترجمان صبح، ساکت الهامی پس از پیروزی تیمش مقابل مس کرمان از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: از یک بازی سخت و تیمی قابل احترام که جایگاه خیلی خوبی در لیگ دسته اول دارد، عبور کردیم. بازیکنان این تیم لیگ برتری بودند.

وی با بیان اینکه تیمش در ۲۰ دقیقه اول شرایط لازم را نداشت، تصریح کرد: بازیکنان در ادامه مسابقه به بازی برگشتند و در نیمه اول توانستیم کار را تمام کنیم. تلاش کردیم در نیمه دوم هم گل‌های بیشتری بزنیم، اما زمین جای مانور نداشت. از مسئولانی که چمن را آماده کردند تشکر می‌کنم، اما این زمین جوابگوی نوع فوتبالی که بازی می‌کنیم، نیست. برای بازی بعدی دو هفته وقت داریم و از مسئولان خواهش می‌کنم ما را بابت زمین یاری کنند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در ادامه گلایه‌های خود از زمین ورزشگاه یادگار امام (ره) گفت: آنها هم زحمت می‌کشند، اما برای بچه‌های ما مهم است در  چه زمینی بازی کنند تا بازی مدنظر خود را ارائه کنند. از دقیقه ۷۰ به روال خوب خود برگشتیم و این نتیجه برای ما ارزشمند بود. در جام حذفی، گذر کردن از مراحل مهمتر از تعداد گل است. امروز هم ما کیفیت خوبی داشتیم و گل‌های زیادی زدیم. نباید از شکل دفاعی و بازی خوبی مس گذشت. حسینی تیم خیلی خوبی ساخته است و قلباً آرزو می‌کنم مس کرمان روزی به لیگ برتر بیاید.

الهامی با ابراز ناراحتی از اینکه دروازه تیمش مقابل مس کرمان باز شد، خاطرنشان کرد: از اینکه گل خوردیم ناراحتم، اما وقتی همه با هم حمله می‌کنید، باید بازتر بازی کنید. ما می‌توانستیم عقب بنشینیم، گلی نخوریم، یک بر صفر ببریم و در حمله کم‌تعداد باشیم. وقتی در حمله پرتعداد باشیم، شرایط فرق می‌کند. باید فیلم گل مس کرمان را ببینم، اما فوتبال همین است و اگر می‌خواهید کاری کنید، باید تاوان آن را بدهید. من فوتبال هجومی دوست دارم و می‌خواهم که تیم‌های من به جای یک بر صفر، ۴ بر ۳ یا ۵ بر ۳ پیروز شوند.

وی در این باره که دوست دارد در مرحله نیمه نهایی جام حذفی با چه تیمی روبه‌رو شود، بیان کرد: دوست دارم مرحله به مرحله پیش برویم. من افق و پایان کار را دوست دارم. می‌خواهم تا پایان جام حذفی برویم و با شما، جام را از شیراز به تبریز بیاوریم.

سرمربی تراکتور در واکنش به انتقاد خبرنگاری درباره عدم گلزنی مهاجمان تیمش اظهار داشت: از اینکه تیم در دو بازی هفت گل زده، راضی هستید یا خیر؟ اگه دوست دارید فقط مهاجمان گل بزنند، بحثی جداست. ما با شش یا هفت بازیکن حمله می‌کنیم و مهم این است که تیم گل بزند. فوتبال این نیست که فقط مهاجم گل بزند یا مدافع دفاع کند. امروز دیدیم که همه از دفاع تا حمله در گلزنی سهیم هستند.

پس از اینکه خبرنگار مورد نظر، ارسلان مطهری و علی علیپور را با مهاجمان تراکتور مقایسه کرد و پرسید مگر وظیفه مهاجمان این نیست که گلزنی کنند، الهامی پاسخ داد: خیر، اصلاً این‌گونه نیست. من اولین کاری که از مهاجمان می‌خواهم، دفاع کردن است. چون دفاع کردن از دروازه حریف آغاز می‌شود. این فلسفه من است که مهاجمان، اولین دفاع‌کنندگان باشند. سایر تیم‌ها به گونه دیگری بازی می‌کنند. فلسفه ما این است که با هم دفاع یا حمله کنیم و حمله ما از مدافعان وسط شروع می‌شود.