به گزارش ترجمان صبح، غلامرضا رسول زاده با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر آغاز مجدد بارش برف گفت: از تمام توان و امکانات موجود خود برای بازگشایی مسیرها استفاده می کنیم .

وی با اشاره به اینکه بیشتر روستاهای بسته شده به خاطر برف و کولاک در شهرستان های هشترود، چاراویماق و میانه واقع هستند، خواستار کمک ارتش در تامین نیرو و ماشین آلات برای عملیات برفروبی به ویژه در روستاهای صعب العبور شد.

رسول زاده با اعلام اینکه در زمان حاضر راه های اصلی و فرعی استان باز است و تردد در آن ها جریان دارد ، گفت: در گردنه ها شاهد پدیده مه هستیم .

وی به خاطر لغزندگی جاده ها و کاهش دید، رعایت سرعت مطمئنه برای سفرهای برون شهری را ضروری دانست و از هموطنان خواست برای تردد در محورهای استان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ مجهز کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.