به گزارش ترجمان صبح، شهرام دبیری، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در نطق پیش از دستور ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با انقلاب اسلامی بساط ظلم از کشور چیده، انتخابات آزاد برگزار و پیشرفت‌های علمی در زمینه نانو،تکنولوژی و هسته‌ای را شاهد بوده ایم.

وی اضافه کرد: امروز ایران به کشوری قدرتمند تبدیل شده اما در برخی‌زمینه‌ها همانند کنترل فقر، اشتغال و سالم سازی فضای کسب و کار باید بیشتر تلاش کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز ابراز کرد: تقویت روحیه ایثارگری، شهادت طلبی و بسیجی از دستاوردهای بزرگ انقلاب چهل و یک ساله جمهوری اسلامی ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رتبه سلامت اداری ایران در دنیا  تاکید کرد: در این زمینه برخی مشکلات وجود دارد که با خدمت صادقانه وحدت و عملکرد مردم گرایانه باید رضایت مندی مردم را افزایش داده و امیدواری را در جامعه گسترش داد.

تعیین تکلیف کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک

فریدون بابایی اقدم، عضو شورای اسلامی شهر تبریز درخصوص تعیین‌ و تکلیف کمیسیون  عمران، حمل و نقل و ترافیک گفت: متاسفانه جلسات این کمیسیون به دلیل عدم  حضور  اعضا به صورت قانونی کامل برگزار نمی‌شود و من به تنهایی جلسات کمیسیون را برگزار می‌کنم.

در ادامه عبداله تقی‌پور، دیگرعضو شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: کمیسیون عمران،حمل ونقل و ترافیک باید تقویت شود و با توجه به درخواست آقای استوچی‌ برای حضور در کمیسیون  تحقیق و نظارت بنده آماده‌ام از کمیسیون تحقیق و نظارت استعفا و به کمیسیون عمران بروم‌ تا آقای استوچی‌ جایگزین  من شود.

بر این اساس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با عضویت جدید  محرم محمد زاده علی آجودان زاده  و عبداله تقی پور به پنج نفر افزایش یافت.

همچنین محمد حسن استوچی‌ جایگزین‌ عبداله تقی‌ پور در کمیسیون  نظارت، تحقیق و ارزیابی شد.

کمیسیون معماری و شهرسازی با عضویت جدید شکور اکبرنژاد و عبداله تقی‌پور  و همچنین استعفا  سعید نیکو خصلت همراه بود.

کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری با افزوده شدن غلامحسین مسعودی ریحان و استعفا علی آجودان زاده در ترکیب گذشته باقی ماند.

محمدزاده و تقی پور اعضاناظر شورای شهر تبریز درسازمان مدیریت حمل و نقل باروسازمان حمل و نقل ترافیک شدند

شهرام دبیری در ادامه جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز و بررسی دستور سوم و چهارم مبنی بر معرفی یک نفر از اعضا شورای اسلامی برای عضویت در شورای سازمان حمل و نقل ترافیک و سازمان حمل و نقل بار با اشاره به بلاتکلیفی برخی از سازمان‌های شهرداری گفت: باید هرچه‌ سریع تر  با هماهنگی وزارت کشور  وضعیت سازمان‌های وابسته‌ به شهرداری را تا پایان سال تعیین و تکلیف کنیم.

شهرام دبیری ادامه داد: اگر چارت‌ سازمانی‌ شهرداری درست تدوین نشود و تکلیف‌ سازمان‌ها مشخص نشود امکان اینکه در بودجه‌ سال آینده نیز با مشکل مواجه شویم وجود دارد.

فریدون بابایی اقدم نیز گفت:  تیمی از طرف شورای شهر برای بررسی آخرین  بخشنامه‌های ارسالی وزارت کشور در خصوص ادغام و تفکیک سازمان‌های شهرداری تشکیل شود و تا هرچه‌ سریعتر تکلیف سازمان‌ها مشخص شود.

فرج‌‌ محمد قلی‌زاده دیگر عضو شورای شهر تبریز اضافه کرد: اساس نامه‌های سازمان‌های وابسته را باید تصویب می‌کردیم و بعدا با هماهنگی وزارت کشور معایب را برطرف می‌کردیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: ۱۸ سازمان وابسته به شهرداری هم‌اکنون بلاتکلیف باقی مانده است که باعث می شود مدیران فعلی در آینده دچار مشکل شوند.

ایرج‌ شهین‌ باهر، شهردار تبریز نیز در این خصوص گفت: بخشنامه‌های متعدد  وزارت کشور بایکدیگر تداخل دارند.

وی ابراز کرد: تصمیماتی‌ که در خصوص سازمان‌های وابسته شهرداری در شورا و شهرداری گرفته می‌شود به علت مغایرت با بخشنامه‌ها رد شده و باید براساس آخرین تغییرات و بخشنامه‌های وزارت کشور در خصوص آنها تصمیم گیری کرد.

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز محرم محمدزاده به عنوان عضو ناظر شورای شهر تبریز در شورای سازمان مدیریت حمل و نقل بار و عبدالله تقی‌پور به عنوان عضو ناظر شورای شهر در شورای سازمان حمل و نقل ترافیک انتخاب شد.

تجلیل از رکورددار حافظه جهانی گینس

در حاشیه این جلسه از استاد محمدرضا حسن‌زاده رکورد دار حافظه جهانی‌ گینس‌ که رکورد جهانی‌ حافظه را به نام خود و تبریز ثبت کرده قدردانی شد.

گفتنی است محمدرضا حسن‌زاده نیز یکی از آن جوانان موفق شهرمان است که با تقویت قدرت ذهن و حافظه خود توانست رکورد جدیدی به نام تبریز انجام داده و رکورد خانم هندی را بشکند.

لوایح شهرداری تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز بررسی شد

اعضای شورای شهر لایحه  شـهرداری تبریز در خصوص تجویز قرارداد توافق و مصالحه و پرداخت مبلغ ۱۵۰میلیون تومـان از بابت خسارت به اقلام و اعیـانی هـا و مسـتحدثات در جنب گاراژ ایران پیما ( پل کابلی ) ( مصوبهجلسه ۷۰ کمیسیون برنامه و بودجه ) موافقت کردند.

لایحه شهرداری تبریز مبنی بر اعمال مساعدت و کاهش مبنای محاسبه عوارض ( بر مبنای اشل جدید ) متعلق به وراث یکی از شهروندان ( مصوبه جلسه ۵۱ کمیسیون برنامه و بودجه ) به تصویب رسید.

لایحه شـهرداری تبریز در خصوص اعمال مساعدت و پرداخت مبلغ ۳۰ میلیون تومان به یکی از ورزشـکاران و قهرمانان کوهنوردی و هیمالیانورد برای صـعود به قله ۸۰۶۸ متری کاشـربروم در منطقه قره قروم‌پاکستان ( مصوبه جلسه ۸۰ کمیسیون برنامه و بودجه ) به تصویب رسید.