به گزارش ترجمان صبح، ابوالقاسم عروجی بازیکن ملی‌پوش تیم فوتسال مس سونگون ورزقان مدت‌ها قبل به دلیل استفاده از ماده ممنوعه، دوپینگ وی مثبت اعلام شد.

براساس قوانین فیفا و کمیته ضد دوپینگ، بازیکن حرفه‌ای در صورت استفاده از مواد ممنوعه حدود یک الی چهار سال از هرگونه فعالیت ورزشی محروم می‌شود. در حال حاضر نیز فیفا برای محکم کاری در این موضوع، حداکثر مجازات را در نظر می‌گیرد.

براساس پیگیری‌های خبرنگار ترجمان صبح، دارویی که این بازیکن استفاده کرده است در صورت مطلع بودن فیفا قبل از استفاده از آن، هیچگونه مانعی ندارد و استفاده از این دارو نیز برای ادامه زندگی این بازیکن ظاهرا حیاتی بوده اما این بازیکن از اطلاع‌رسانی به مسئولان باشگاه امتناع می‌کند تا این قضیه رخ دهد.

حال مسئولان باشگاه ورزقانی تمامی مدارک پزشکی و نظریات کمیته‌های پزشکی فدراسیون را به فیفا ارسال کردند و منتظر نتیجه تجدیدنظر هستند. این شرایط در حالی است که برخی از رسانه‌ها از اعلام حکم قطعی ۴ ساله عروجی خبر دادند.

در کل احتمال اینکه مسئولان فیفا در این حکم تجدید نظر داشته باشند وجود دارد که حدود ۳ یا ۴ ماه زمان لازم است تا کمیته تجدید نظر جلسه تشکیل داده و وضعیت این بازیکن را بررسی کند.