به گزارش ترجمان صبح محمد وحدتی هلان در این رابطه توضیح داد: برای برگزاری انتخابات مجمع نمایندگان استان باید حداقل ۱۳ نفر از نمایندگان استان در جلسه حاضر باشند، اما به علت حضور در برنامه‌ها، صرفا هشت نفر از نمایندگان استان در جلسه دیروز مجمع حضور داشتند، از این‌رو برگزاری انتخابات به جلسه بعدی موکول شد.

وی با بیان این‌که انتخابات سالانه برگزار می‌شود، افزود: سال گذشته انتخابات مجمع در ۱۶ مهرماه انجام شد و در سال‌جاری نیز برای به حدنصاب رسیدن اعضا، از دو هفته پیش به نمایندگان استان اطلاع داده بودیم که انتخابات در ۱۵ مهرماه برگزار می‌شود تا برنامه‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنند، اما متاسفانه تعدادی از نمایندگان هماهنگ نشده بودند.

وی در خاتمه تاکید کرد: پس از همفکری با اعضای مجمع تلاش خواهیم کرد در اسرع وقت و زمانی که نمایندگان امکان حضور دارند، انتخابات را برگزار کرده و رئیس جدید مجمع نمایندگان استان مشخص شود.

گفتنی است محمد وحدتی ‍‍یشتر با اشاره به اینکه انتخابات مجمع نمایندگان سالانه برگزار می‌شود و با توجه به اینکه ۱۶ مهرماه یک‌سال ریاست این مجمع تمام می‌شود، گفته بود: دوشنبه ۱۵ مهرماه جلسه مجمع برگزار و رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی مشخص می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان در پاسخ به این سئوال که آیا دوباره کاندیدا ریاست مجمع خواهد شد، توضیح داد: بین نمایندگان مجمع تصمیماتی داریم، از جمله آنها این مورد است که برای اینکه از ریاست و مدیریت دیگر نمایندگان هم استفاده کنیم، بنا بر این شده که هر نماینده فقط یک سال ریاست را برعهده بگیرد. و بنده برای دوره بعدی کاندیدا نخواهم شد.

در جلسات مجمع بنا بر این است تا مشکلات شهرستانی و استانی بررسی و جهت رفع آن، از امکانات استان و یا کمک گرفتن از وزرا و مسوولان کشوری اقدام شود.