به گزارش ترجمان صبح، محمد باقری سرپرست تیم دوچرخه‌سواری فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، در مورد سی‌وچهارمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان اظهار کرد: ما هفتمین توری بود که بلافاصله از اندونزی به تبریز آمدیم و شرکت کردیم. این تور یک تور بسیار فنی است که از لحاظ تمام سلیقه‌های دوچرخه‌سواری و تنوع ارتفاعی بسیار خوب است.

وی در مورد امکانات این تور نیز گفت: مسئولان برگزاری تور با تمامی تجهیزاتی که در ایران بود بهترین کارها را انجام دادند. در رابطه با فیلم‌برداری که من در ماشین پخش زنده این مسابقات رو تماشا می‌کردم‌.

باقری ادامه داد: تیم سپاهان تیمی است که حساسیت‌هایی برای همه دارد ولی ما عادت کرده‌ایم. حساسیت‌های فوتبال و حساسیت در دیگر رشته‌های ورزشی این باشگاه که حدود ۲۰ رشته ورزشی را از پایه تا بزرگسالان و قهرمانی حمایت می‌کند و ۳۲۰۰ کادر و ورزشکار را تحت پوشش دارد.

سرپرست تیم دوچرخه‌سواری سپاهان در مورد فحاشی داور بیان کرد: محمد گنج‌خانلو، در مرحله سوم در خط اسپرینت (امتیازی) دوم چرخ دوچرخه‌اش پنچر شد و من مجبور بودم زود چرخش را تعویض کنم، ولی یک خودروی رادیو تور و یک خودروی داوری سمت راست و چپ راه را کاملا بسته بودند. من هم چون فشار مسابقه بالا بود با صدای بلند گفتم “بروید کنار” ولی یکی از داوران و مسئولین اصلی برگزاری به من توهین کرد.

باقری افزود: من که بی‌جواب به این حرف رد شدم بعد اتمام مسابقه متوجه شدم که گزارش کاملا برعکسی برای من به کمیته داوری ارائه داده‌اند و من را ۲۰۰ فرانک جریمه کردند و اسم من را در تور بد کردند. مجید ناصری، داور ایرانی مسابقات به پیش من آمد و گفت که چرا این کار را انجام دادی و بعد از توضیحات و بازرسی مجدد توسط این داور از داوران دیگر متوجه شدند که جریان این گونه نیست.

سرپرست سپاهان گفت:: فحاشی یک داور اصلا کار خوبی نیست. حاشیه‌های این تور بسیار زیاد بود و ما به این موضوعات عادت کرده‌ایم ولی بابت اینکه فردی به من توهین می‌کند و گزارش برعکسی می‌دهد به من برمی‌خورد ولی برایم مهم نیست و اهمیتی ندارد.

باقری افزود: در مسابقات فوتبال نیز هزاران مسئله پیش می‌آید و در بازی بعدی همه چیز تمام می‌شود ولی ما باید این موضوعات را مدیریت کنیم و خودمان را کنترل کنیم. همه باید درک کنند که به میدان ورزش آمدن فقط برای اول، دوم و سومی نیست و رفاقت و جوانمردی مهم‌تر از این مسائل هست‌. من دوست دارم همیشه در محیط ورزشی یک برخورد سلامی داشته باشم. دوست ندارم رقابت را حالت مبارزه‌ای کنم و به نظر من یک رقابت باید کاملا سالم و دوستانه باشد.

وی بیان کرد: اگر رکابزنی به کمک نیاز داشت و مربی آن دیر می‌رسید و خود رکابزن قبول می‌کرد به او هم کمک می‌کردم چرا که در رقابت با یک آب دادن چیزی نمی‌شود و حتی اگر چرخ کسی پنچر بشود و من بتوانم کمک کند چیزی اتفاق نمی‌افتد.

سرپرست تیم سپاهان تاکید کرد: تیم ما از هر لحاظ یک تیم کاملا سالمی است از و کار تیمی سپاهان به همه ثابت شده است. محمد گنج‌خانلو از این مدتی که به سپاهان آمده یکی از بهترین نتایجی بود که گرفته است.

وی ادامه داد: حال بعضی افراد بدون شناخت من اظهار نظرهایی می‌کنند. من بهترین رفیق‌هایم در تبریز هستند و اولین دفعه‌ای که مسابقه کوهستان دادم در تبریز بود. وقتی که مربی تیم سه‌گانه نیز بودم در تبریز اردوهای بسیاری برگزار کردم. می‌گویند من نظم تور آذربایجان را بهم زدم ولی بعد پایان هر مرحله با همه خوش‌وبش می‌کردم و همه از حضور تیم سپاهان و من راضی بودند.

سرپرست تیم سپاهان در مورد هواداران تراکتور نیز گفت: وقتی تبریزی‌ها اسم تیم سپاهان را می‌شنیدند انگار تیم خودشان بود و ما را تحویل می‌گرفتند و تشویق می‌کردند. ما احساس می‌کردیم تنها در اصفهان هوادار نداریم و در تبریز نیز هواداران بسیاری داریم که این مسئله ما را بسیار خوشحال می‌کرد.

وی در مورد گنج‌خانلو نیز بیان کرد: گنج‌خانلو یک سرمایه ملی است و قرار است چند ماه بعد به مسابقات قهرمانی آسیایی برود و ما باید از آن حمایت کنیم.

باقری گفت: یک توری را برگزار کردند که سه استان درگیر این مسئله بود و با بستن جاده‌های بسیار مهم که بعضی‌ها راه‌های مرزی و شلوغی است، با مدیریت صحیح هیچکس از این مسئله رنجیده نشد.

وی در مورد فرهنگ و رضایت مردم آذربایجان نیز گفت: رضایت مردم از تور از جایی معلوم بود که همه با نوشتن بنرها و تشویق‌ها در طول مسیر نشان دادند که این تور برای آنها نیز اهمیت بالایی دارد.

سرپرست تیم سپاهان گفت: من برای اولین بار بود که به تور آذربایجان آمدم و برایم بسیار لذت بخش بود با تمام خوشی‌ها و بدی‌ها دیدم که تور آذربایجان هیچ چیزی کمتر از دیگر تورهای جهانی کم ندارد.

باقری بیان کرد: ما به هر تور که می‌رفتیم ۳ الی ۴ ساعت ترانزیتمان به طول می‌کشید ولی در این تور با مدیریت بالا بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه در هتل یا محل استارت بودیم.

وی ادامه داد: من این مسئله را به رسول هاشم‌کندی، کمیته فنی تور گفتم که از این لحاظ بسیار عالی است، چرا که ورزشکار می‌تواند ریکاوری و استراحت لازم را برای مرحله بعد داشته باشد. مردم آذربایجان افراد بسیار باهوشی در زمینه طراحی این مسابقات را دارد.

سرپرست تیم سپاهان در رابطه با سلامتی بازیکنان سپاهتن نیز گفت: ما دنبال آبروی تیم سپاهان و ایران هستیم. رکابزنان من در هر مرحله دو بار تست دوپینگ دادند که همه تست‌ها منفی بود. گنج‌خانلو در سال ۲۰۱۹ ده تست دوپینگ داده است که همه آنها نیز منفی است.

باقری به هدف‌های باشگاه سپاهان اشاره کرد و گفت: ما هیچ چیزی کم نداریم که در تور‌های بزرگ نیز موفق باشیم. هدف ما جذب اسپانسر برای بهتر و بهتر کردن تجهیزات تیممان است.

سرپرست تیم سپاهان عنوان داشت: ما می‌خواهیم صدر آسیا را در دست بگیریم و مطمئناً به این هدفمان می‌رسیم. من تشکر ویژه از خانواده بزرگ باشگاه سپاهان دارم چرا که الان دو ماه است تلفنی تمام کارهای اعزام ما به مسابقات مختلف را انجام می‌دهند.

وی در مورد تیمداری باشگاه‌های تبریزی نیز مطرح کرد: من امیدوارم باشگاه تراکتور نیز عظمت این تور را ببنید و درک کند که در استانشان همچین اتفاق بزرگی می‌افتد ولی تیمی ندارند و در این زمینه نیز سرمایه‌گذاری کنند‌. فکر نمی‌کنم عدد و سرمایه‌ای چشم‌گیر برای باشگاهی بزرگ مثل تراکتور باشد.

باقری در پایان صحبت‌هایش اشاره‌ای به عدم تیمداری آذربایجان در این تور داشت و خاطرنشان کرد: تبریز مهد دوچرخه‌سواری است و قهرمانان بسیاری پرورش داده است. این پتانسیل در حال سوختن است و جای خالی تیم‌های تبریزی در تور‌ها احساس می‌شود.