به گزارش ترجمان صبح، سی‌وچهارمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان امروز به کار خود پایان داد و رکابزنان و تیم‌های برتر این دوره از رقابت‌ها معرفی شدند.

در این دور از تور، حمید پورهاشمی رکابزن تبریزی تیم ملی ایران توانست با کسب امتیاز لازم، سلطان کوهستان تور لقب بگیرد. در دوره سی‌وسوم، سعید صفرزاده دیگر رکابزن تبریزی تیم منحل شده شهرداری تبریز توانسته بود این عنوان را از آن خود کند.

پورهاشمی، در گفت‌وگو با خبرنگاران بعد از کسب عنوان سلطان کوهستان، اظهار کرد: من سعی کردم نماینده خوبی برای تبریز و آذربایجان باشم. البته من هیچ وقت نمی‌توانم جای سعید صفرزاده را پر کنم، چون او واقعا سلطان کوهستان است و خوشحالم از اینکه پیراهن کوهستان به یک رکابزن تبریزی رسید. امیدوارم صفرزاده و خلیل خورشید که مصدوم شدند به زودی پا به رکاب شوند.

وی در رابطه با وضعیت‌اش در سال‌ آینده، گفت: من از اوایل سال ۲۰۱۹ برخی پیشنهاداتی داشتم اما شرایط را مساعد نمی‌دیدم که بخواهم به این تیم‌ها نقل مکان کنم. به هرحال در سال جدید وضعیتم مشخص نیست اما به زودی سعی می‌کنم بهترین تصمیم را بگیرم.

رکابزن تیم ملی در پاسخ به این سوال که دلیل عدم تعلق‌گیری امتیاز خط کوهستان به او و دیگر هم تیمی‌اش در مرحله پایانی تور، مطرح کرد: من امتیازات لازم برای کسب عنوان سلطان کوهستان را کسب کرده بودم و تقریبا خیالم از این موضوع، راحت بود. اما علی‌اصغر موسی‌زاده هم تیمی جوان من در تیم ملی، بی‌تجربگی کرد و اشتباه او باعث شد امتیازی برای ما تعلق نگیرد.

حمید پورهاشمی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: من عنوان دومین رکابزن برتر تور را هم کسب کردم و فقط ۱۶ ثانیه با نفر نخست فاصله داشتم. در مرحله پایانی هم سعی کردم روی پیراهن کوهستان تمرکز کنم. از طرفی دیگر مصدومیت خلیل خورشید و عدم حضور یک هم تیمی دیگر باعث شده بود که فشار زیادی روی من باشد. به هرحال امیدوارم در آینده بتوانم نتایج قابل قبولی کسب کنم.