به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، محمدباقر آقایی در کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، ضمن ارائه نکات پایه ای و مهم به حفظ امنیت جاده ها و راه های مواصلاتی به عنوان زیرساخت های حیاتی در کشور تاکید و لزوم رعایت الزامات پدافند غیرعامل را به عنوان یکی از وظایف اداره کل حمل و نقل جاده ای قلمداد کرد .

آقایی همچنین با اشاره به قرار گرفتن جاده های ترانزیتی در استان، حمل و نقل مواد شیمیایی در این جاده ها را از جمله مسائلی برشمرد که باید قبل از وقوع هر واقعه ناگوار در جاده ها، برای پیشگیری از مشکلات اقدام کرد .
محمدزاده، مدرس پدافند غیرعامل نیز با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در فضای سایبری، آمادگی در مقابل تهدیدات فضای سایبری را اصل مهم و اولویت اول جامعه برشمرد .

وی در ادامه به گستردگی فضای مجازی و درگیر بودن تمامی آحاد جامعه با فضای مجازی اشاره کرد و آسیب پذیری های متصور در این حوزه را با ارائه مطالبی در خصوص گوشی های هوشمند گوشزد کرد .

محمدزاده در ادامه فرصت ها و تهدیدهای حوزه بازی های رایانه ای را نیز تشریح کرد .

صادقی، مدرس پدافند غیرعامل و از اعضای سابق هیئت علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز، به تشریح پدافند کالبدی پرداخت .

وی با اشاره به این که جاده ها و پل های مواصلاتی از جمله زیرساخت های کالبدی در کشور ما به شمار می آید، فعالیت های اداره کل حمل و نقل جاده ای را در پیاده سازی الزامات پدافند غیرعامل بسیار مهم عنوان کرد .

بر اساس این گزارش؛  کارگاه آموزشی دو روزه پدافند غیرعامل در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان طی سه کلاس آموزشی با موضوعات پدافند غیرعامل عمومی، پدافند سایبری و فضای مجازی و پدافند کالبدی برگزار شد .