به گزارش ترجمان صبح، معصومه آجودانی مدیر نمایندگی کیو سی تی در آذربایجان شرقی در این مراسم عنوان کرد: این نمایندگی بیست و سومین مرکز کیوسی تی در ایران است که امروز به صورت رسمی فعالیت های خود را آغاز می کند.

وی در ادامه در خصوص اهداف این مرکز توضیح داد: اهداف این مدل آموزشی را کسب مهارت هایی اجتماعی و هوش هیجانی، ایجاد انگیزه، افزایش اعتماد به نفس، افزایش تعامل و ارتباط موثر و درک کار گروهی ، افزایش تغییرات مثبت رفتاری، تاکید بر مفاهیم اساسی مهارت های شخصی، اجتماعی، اخلاقی کودکان و نوجوانان است.

آجودانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: این مدل جدید آموزشی که برای اولین بار در ایران زیر نظر دکتر نبی بستان، متخصص روانشناسی و استادیار دانشگاه به عنوان مبتکر و مدرس این مدل آموزشی بصورت پایلوت در کرمانشاه با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه از آذر ماه شروع شده است و با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان همراه بوده است.

در این همایش دکتر نبی بستان مبتکر و مدرس کیو سی تی با  سخنرانی علمی با موضوع مهارت‌های نوین فرزندپروری به روش کیو سی تی با تاکید بر نقش آموزش‌های نوین در رشد همه جانبه کودکان و نیاز به ایجاد تغییر در روش‌های آموزش و کسب مهارت در زمینه‌های مختلف گفت:  کیو سی تی راهی نو برای رسیدن به رویاهای والدین در مسیر رشد فرزندانشان است.

دکتر نبی بستان در ادامه اظهار کرد: کودکان و نوجوانان در زندگی امروزی نیازمند کسب مهارت‌هایی هستند که در موقعیت‌های آینده و شرایط مختلف کاربرد داشته باشند .

وی ابراز کرد:  با توجه به اهداف این مدل آموزشی که منجر به کسب مهارت‌های اجتماعی و هوش هیجانی، ارتقاء عزت نفس وافزایش اعتماد به نفس، ایجاد تغییرات مثبت رفتاری، افزایش تعامل و ارتباط موثر و درک کار گروهی، مسئولیت‌پذیری و ایجاد آرامش وافزایش انگیزه و با تاکید بر مفاهیم اساسی مهارتهای شخصی، اجتماعی، اخلاقی و آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان ۳ تا ۱۸ ساله است.

مبتکر و مدرس کیو سی تی در ایران اضافه کرد: استارت این طرح از کرمان شروع شده و نه ماهی می شود فعالیت مستمر خود را آغاز کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: انتظارمان این است کیو سی تی را در آینده ای نه چندان دور این در مدارس نیز راه اندازی کنند.

دکتر بستان در پایان خاطر نشان کرد: امروزه عزت نفس به عنوان مهم‌ترین عامل پیشرفت تحصیلی و همچنین، کسب مهارت‌های اجتماعی و هوش هیجانی ضروری ترین ابزار در کنار فرایندهای آموزشی و تحصیلی دانش‌آموزان است.

گفتنی است طی مراسمی با حضور دکتر نبی بستان مبتکر و مدرس کیو سی تی بیست و سومین نمایندگی کیو سی تی در ایران (جدیدترین مدل آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان) در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.