به گزارش ترجمان صبح، کریم صادقزاده تبریزی رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز، در خصوص صدور بخشنامه وزیر کشور در مورد تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی و تامین نیروی شهرداری گفت: به جرات می توانم بگویم که در وضعیت کنونی شهرداری ها در کشور، شهرداری تبریز تنها نهادی است که برای ارتقای امنیت شغلی و اجتماعی پرسنل مجموعه بصورت شبانه روزی در حال تلاش است.

صادقزاده خاطر نشان کرد: دکتر شهین باهر در جلساتی که در کمیته کارشناسی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و دولت بعنوان نماینده شهرداران کشور حاضر بود بصورت اعتقادی در جهت حفظ کرامت انسانی کارگران و پرسنل شهرداری تبریز صحبت کرده و بصورت تمام قد از تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و تامین نیرو دفاع کرد.

وی ضمن تشکر از زحمات شهردار تبریز در مورد تلاش برای تبدیل وضعیت پرسنل اذعان داشت: در بخشنامه ارسالی وزارت کشور به صراحت به نحوه تبدیل وضعیت و تبدیل قراردادهای پرسنل اشاره شده است و‌ با توجه به مذاکرات صورت گرفته با شهردار و‌ مهندس موحد نیا بعنوان معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی تقریبا شرایط تبدیل وضعیت برای تمام نیروهای قرارداری و تامین نیرو شهرداری تبریز فراهم خواهد بود.

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه هیچ یک از شایعات مطرح شده در فضای مجازی در مورد تبدیل وضعیت ها صحت ندارد گفت: افراد دارای تحصیلات تکمیلی و با سابقه در اولویت تبدیل وضعیت خواهند بود و هدف از این کار افزایش ثبات و امنیت شغلی کارگنان و کارگران تامین نیرو و شرکتی شهرداری تبریز است.

وی در ادامه گفت: طبق بخشنامه ارسالی وزیر محترم کشور رعایت اصل شایسته سالاری و بکارگیری افراد متخصص مورد نیاز با ساختار سازمانی با مدارک تحصیلی دانشگاهی از جمله معیار های انتخاب افراد برای تبدیل وضعیت خواهد بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز همچنین خاطر نشان کرد: طبق اعلام ‌دکتر شهین باهر واحد های مرتبط برای تشکیل جلسات هماهنگی و اجرای دقیق دستور العمل ابلاغی مامور شده اند.

این عضو‌ شورای اسلامی شهر همچنین گفت: از شهردار محترم تقاضا دارم که تدابیر لازم جهت اجرای دقیق بخشنامه ارسالی را با رعایت کامل عدالت در راستای تامین امنیت شغلی، کاری و‌ مالی پرسنل شهرداری تبریز بکار گیرند تا حقی از هیچکدام از کارکنان شهرداری تبریز ضایع نشود.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز در پایان خاطر نشان کرد: طبق ماده ۲ قانون‌اداری و استخدامی کارکنان شهرداری های سراسر کشور کارکنان شهرداری ها در پنج گروه کارمندان رسمی و پیمانی، قراردادی انجام کار معین، کارگران دائم و کارکنان دارای قرارداد موقت مشاغل کارگری سازماندهی می شوند.