به گزارش ترجمان صبح، به نقل از  تسنیم، شهرام خدایی عصر امروز در آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان تبریز که در تالار نخجوانی کتابخانه مرکزی تبریز برگزار  شد با ارائه گزارشی از روند برگزاری ۴ دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان اظهار داشت:مهم‌ترین هدف برگزاری این جشنواره انجام فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) است.

وی افزود: میزان مشارکت اقشار مختلف مردم استان در نهمین دوره این جشنواره نسبت به سال گذشته بیش از ۴ برابر افزایش یافته که این امر مرهون زحمات کمیته کشوری برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و همچنین تلاش‌های شبانه روزی دست‌اندرکاران استانی جشنواره است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد:با توجه به شرایط اقتصادی موجود، تلاش کردیم با رعایت صرفه‌جویی از ظرفیت‌های موجود و هم‌افزایی و مشارکت سایر دستگاه‌هایی فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم.

خدایی با قدردانی از همکاری  ادارات و نهادهای استان در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، جهت ایجاد یک مشارکت فرهنگی همگانی میان تمامی سازمان‌های مرتبط در راستای ارتقای فرهنگ جامعه ابراز امیدواری کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه راه حل کاهش این آسیب‌ها را الگو برداری از زندگی ائمه معصومین(ع) دانسته و گفت: برگزاری مسابقات کتابخوانی از قبیل جشنواره کتابخوانی رضوی می‌تواند نقش موثری در آگاه سازی آحاد مردم داشته باشد.

خدایی با اشاره به مشارکت و حضور چشمگیر مردم استان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: در این جشنواره ۱۸هزار و ۴۰۰ نفر از شهرستان تبریز از طریق ۲۳ کتابخانه عمومی شرکت کردند که از این تعداد ۱۳ هزار و ۷۱ نفر در بخش الکترونیک و ۵ هزار و ۳۳۰ نفر در بخش چهارگزینه‌ای مکتوب و نقاشی شرکت کردند.

گفتنی است در این مراسم از ۶۵ نفر از برگزیدگان شهرستان تبریز در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر به عمل آمد.