به گزارش ترجمان صح، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی درباره این جشنواره گفت: ارسباران در تاریخ، وقایع، شخصیت های تاریخی و مذهبی، آداب و سنن، رونق تولید (تولید و اشتغال با کالای ایرانی)، فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ و سنن بومی و محلی، کودکان کار و خیابان، اخلاق و دین مداری، جهان عاری از جنگ و تروریسم، کتاب و کتاب‌خوانی، محیط زیست، اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت و مصرف صحیح نعمت های خداوندی (آب، برق، گاز) از محورهای اصلی این جشنواره است.

علی محرمی افزود : معرفی ارسباران در گذر تاریخ، شخصیت‌های تاثیرگذار ارسباران در تاریخ، آداب و رسوم ارسباران و ارسباران و دنیای مدرن عنوان موضوع های ویژه این جشنواره است و آثار تولید شده با این موضوعات مورد حمایت ویژه جشنواره قرار می‌گیرد.

سیزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران با هدف اشاعه هنر تئاتر و تقویت آن، رشد فرهنگ و سنن و آداب و رسوم بومی و بهره‌برداری از این دستاوردها برای ترویج گردشگری و ایجاد اشتغال تا ۲۹ مرداد در اهر برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره، ۲۸ اثر از آثار هنرمندان ۱۳ استان در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و آئینی سنتی رقابت می‌کنند.

 ۱۸۷ اثر از ۲۶ استان کشور شامل ۷۴ اثر در بخش صحنه‌ای، ۷۹ اثر خیابانی و ۳۴ اثر آئینی سنتی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.