به گزارش ترجمان صبح، به نقل از صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به مناسبت دهه امامت و ولایت در همایش تخصصی یاوران غدیر در سپاه عاشورا گفت:بی شک اگر موضوع غدیربه خوبی تبیین شود می تواند دربین مسلمانان باعث ایجاد اتحاد وهمدلی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود آزاد سازی کشتی نفتی ایران را نشانگر افول سلطه آمریکا بیان کرد وافزود:روز پنجشنبه دادگاه عالی منطقه جبل الطارق حکم آزادی نفتکش ایرانی را صادر کرد این درحالی است که ساعاتی پیش ازصدور این حکم وزارت دادگستری آمریکا نامه ای به مقامات قضایی جبل الطارق ارسال کرده و خواسته بود تا توقیف نفتکش ایرانی را تمدید کنند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: اما به این درخواست آمریکا توجهی نشد واین اتفاق بازهم همان جمله معظم له مبنی بر افول و زوال آمریکارا نشان می دهد.

وی با اشاره به سالروز ورود آزادگان گفت : آزادگان بهترین دقایق از عمرخود را در اسارت سپری کرده اند وسختی های زیادی کشیدندوصبرواستقامت این عزیزان امروز مایه سربلندی ایران اسلامی است.

وی آزادگان، جانبازان و ایثارگران را گنجینه های دفاع مقدس خواند وافزود:تمام دستگاه های مسئول باید با عشق در خدمت این گنجینه های ارزشمند ۸سال دفاع مقدس باشند چراکه انها در راه پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایثار وفداکاری کردند.

فرمانده سپاه عاشورا نیز در این همایش آزادگان را الگوی مقاومت وایستادگی درجامعه عنوان و خاطرنشان کرد :امروز بهترین الگوی مقاومت و ایستادگی در مقابله با تحریم ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی استکبار جهانی، آزادگان سرافراز هستند؛ چرا که آنها دیروز در زیر فشارها و شکنجه های طاقت فرسای صدامیان با تمام وجود به خاطر عشق به امام الشهدا،مقاومت و ایستادگی کردند.

سردار عابدین خرم افزود:این عزیزان زیر بار ذلت و خواری نرفتند و زینب وار طعم تلخ اسارت را در اردوگاههای یزیدیان چشیدند و بزرگترین پیام این دوران که ایستادگی و مقاومت بود به گوش جان نسل های بعدی یعنی جوانان این وارثان امین انقلاب رساندند.

وی با بیان اینکه اقتدار ایران اسلامی امروز مرهون ایثار آزادگان و خون شهدای گرانقدر دفاع مقدس است، گفت:اگر امروز انقلاب اسلامی ایران، مقتدرانه در مقابل استکبار جهانی ایستاده است مرهون خون شهدا و ایثار آزادگانی است که با آزادگی تمام، شعار هیهات منا الذله سر دادند و دست از ارزش ها و آرمان های مقدس انقلاب بر نداشتند.