ارجاع بیش از ۲ هزار پرونده به تعزیرات آذربایجان شرقی
ارجاع بیش از ۲ هزار پرونده به تعزیرات آذربایجان شرقی

۲ هزار و ۲۹۰ پرونده تخلف برای بررسی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی ارجاع شده است.

به گزارش ترجمان صبح، به نقل از صداو سیما، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اعلام این خبر گفت : این پرونده ها به ارزش بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال بود که در بازرسی‌ های مستمر و روزانه از واحدهای اقتصادی و مراکز عرضه کالا تشکیل یافته بود.

اسماعیل عطاپور افزود: امسال بیش از ۷۳ هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی آذربایجان شرقی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بازرسی‌ها با هدف رصد وضع بازار کالا و خدمات به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت‌ها در قالب طرح‌های مختلف انجام شده است.

عطاپور خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از ۲۳۰۰ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ۱۲۴ اعلام شده است که بازرسان و کارشناسان آنها را بررسی کرده و برای بیش از ۳۰۰ واحد پرونده تخلفاتی تشکیل دادند و در این بین ۱۵۸ پرونده نیز منجر به مصالحه شده است.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۵۳۰۰ مورد گشت مشترک بازرسی با اداره کل استاندارد، تعزیرات حکومتی، پلیس آگاهی، معاونت غذا و دارو و اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی صورت گرفته است.

به گفته معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ، مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از واحدهای صنفی و غیر صنفی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.