مجلس پیگیر مشکلات تولیدکنندگان فرش/ نمایشگاه فرش تبریز بی‌نظیر است
مجلس پیگیر مشکلات تولیدکنندگان فرش/ نمایشگاه فرش تبریز بی‌نظیر است

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از طریق کمیسیون فرش با تولیدکنندگان در ارتباط بوده و پیگیر مشکلات در این زمینه می‌باشد.

به گزارش ترجمان صبح، دکتر مسعود پزشکیان در بازدید از نمایشگاه فرش تبریز با بیان اینکه این نمایشگاه در نوع خود بی‌نظیر‌ است گفت: در این نمایشگاه شاهد نمایش بزرگترین‌ فرش یکپارچه جهان هستیم که از نظر جنس و اندازه بافت بی نظیر است .

وی با بیان اینکه این نمایشگاه جوابگوی نیاز تمامی اقشار جامعه است، اظهار داشت: برای تمامی سلیقه ها در این نمایشگاه از شهرهای مختلف ایران فرش وجود دارد و تنوع قیمتی آن در نوع خود بی‌نظیر است.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در مجلس در زمینه فرش دستباف بیان داشت: مجلس شورای اسلامی از طریق فراکسیون فرش که به صورت متقابل با تولیدکنندگان فرش و دولت در ارتباط است پیگیر مشکلات این هنر صنعت می‌باشد تا فرش ایران بتواند جایگاه اصلی خود را پیدا کند.

دکتر پزشکیان با اشاره به مشکلات موجود در زمینه صادرات فرش گفت: دو مشکل اساسی؛ تعهد ارزی و عدم تبلیغ کافی دولت در زمینه فرش از جمله مشکلات تولیدکنندگان فرش به حساب می‌آید که امیدواریم با پیگیری از طریق فراکسیون فرش مجلس و معاون ارزی بانک مرکزی مشکلات در این دو زمینه نیز برطرف شود.

وی با اشاره به پیگیری بیمه قالیبافان در مجلس شورای اسلامی گفت: عمده مشکل بیمه قالیبافان در زمینه تامین منابع از طریق دولت است که مجلس در تلاش است تا با ایجاد سازوکاری منابع لازم برای بیمه قالیبافان از طریق دولت و خود قالیبافان تامین شود.