به گزارش ترجمان صبح، ایوب آقاخانی در خصوص شروع فعالیتش ابراز کرد: از سن ده سالگی کار نویسندگی رابا داستان نویسی شروع کرده ام و پس از پایان دوران ابتدایی که وارد مدرسه جدید التاسیس تیزهوشان شدم به سمت نمایشنامه نویسی گرایش پیدا کردم.

وی اظهار کرد: در دوران راهنمایی با معلمی به نام احمد ایمانی پاینده آشنا شدم که خودشان هم دستی در حوزه تئاتر داشتند، در واقع علاقه های پراکنده مرا در راستای نوشتن به سمت هنرهای نمایشی سوق دادند.

آقاخانی ادامه داد: نوشتن نمایشنامه برایم فعالیتی جدید و تازه بود که باید کسی در این راستا پاسخگوی پرسشهایم می شد و مرا در این گام راهنمایی می کرد.

این هنرمند مطرح عرصه تئاتر کشور در خصوص مشوق و راهنماهایش در مسیر کشف استعدادش، افزود: سه معلم بافرهنگ و متعهد که استعداد مرا در این وادی کشف کرده اند احمد ایمانی پاینده، مهدی لزیزی و شهرام خدایی بودند.

این هنرمند بنام در خصوص فعالیت و تحصیلاتش نیز گفت: بعدها که علاقه نویسندگی ام به دانشگاه ختم شد شاگرد مستقیم اساتید بزرگ نویسندگی ایران از جمله بهرام بیضائی، محمود دولت آبادی، هوشنگ گلشیری و محمد رحمانیان و حمید امجد شده ام که مرا در این راه تشویق و هدایت کردند تا به صورت حرفه ای در این وادی فعالیت داشته باشم.

ایوب آقاخانی مدرس دانشگاه، مترجم، پژوهشگر، نمایش‌نامه‌نویس، بازیگر، و کارگردان تئاتر متولد ۱/۸/۱۳۵۴ در تبریز بوده که در جشنواره های متعدد و مختلف ملی و بین المللی رتبه های برتری را در حوزه نویسندگی از آن خود کرده است.