ترجمان صبح، آرزو وثوقیان:” جهانی که اینروزها حالش خوب نیست… و شاید به پایانش نزدیک باشه… ترجیح دادم بعد از مدت ها سکوت، پاسخ یک سوال خیلی شخصی و قدیمی رو در این ویدئو بدم…”

مهنوش صادقی بازیگر و نویسنده ،با انتشار ویدیویی در صفحه ی اینستاگرامش بامضمون بالا اعلام کرد که مدت هاست همسر آقای مهدی هاشمی(بازیگر)است.

در ابتدا این خبر توسط همسر مهدی هاشمی، گلاب آدینه و دخترش تکذیب شد، ساعتی نگذشته بود که مهدی هاشمی ویدیوی از خود منتشر کرد و تایید کرد که مهنوش صادقی همسر قانونی وی است.

سپس اعلام کرد که مدت هاست از همسر اولش جدا شده و به خاطر دخترش نورا آن را به رسمیت اعلام نکرده اند ،در ادامه گفت من همسر دومی ندارم و تنها همسر قانونی من مهنوش صادقی است.

این کلیپ ها چند دقیقه ای اوقات مردم را تلخ کرد و صفحات مجازی پر شد از فحش و شکوه شکایت…

این موضوع، موضوع تازه ای نیست، اخبار زرد بین مردم طرفدار دارند و یک روز آزاده نامداری تیتر یک  می شود و روزی دیگر مهدی هاشمی…

اما چرا دغدغه ی مردم ما در سطح این موضوعات زرد پایین می آید و آنها خودشان را به اصطلاح نخود آشی می کنند که ربط چندانی به آن ندارند؟  آیا آنها مشکلات دیگری ندارند که خود را درگیر زندگی شخصی دیگران می‌کنند؟

پاسخ سئوال دوم قطعا منتفی است.

 اما در خصوص پرسش نخست باید متذکر شد که مردم بدون اینکه حتی متوجه باشند، از سلبریتی ها الگو می‌گیرند و زمانی که ذهنیت آنها  از الگویشان به هم می ریزد، آنها هم واکنش های منفی از خودشان نشان می دهند؛ یکی فحش می دهد، دیگری بلاک می کند و آن یکی پست روشنفکرانه می گذارد تا می تواند به سلبریتی خاطی می تازد.

مهدی هاشمی در قسمتی از صحبت هایش گفت: این زندگی شخصی من است و فکر نکنم آنقدر مهم باشد که بخواهیم در صفحات مجازی راجع به آن صحبت کنیم.

اما آیا او خبر ندارد که زندگی شخصی سلبریتی‌ها برای بسیاری از افراد این جامعه مهم است؟ این واقعیت امروز جامعه ما است؛ بسیاری از مردم  درگیر زندگی شخصی سلبریتی ها شده اند و عده ای آن ها را الگوی خود قرار میدهند و هنگامی که خبری همچون ازدواج دوم یا قتل همسر به گوششان میرسد کاخ آرزوهایشان با خاک یکسان می شود.

اما مقصر کیست؟ ما یا سلبریتی ها؟  باید گفت همان کسی که یک سلبریتی را به عنوان انسانی مصون از خطا و بالا و پایین های زندگی قلمداد می کند به همان اندازه فرد سلبریتی مقصر است،زیر یکی از پست های اینستاگرامی که در خصوص مهدی هاشمی بارگذاری شده بود، شخصی نوشته بود: “این هم از الگوی ما! ببین چه کسایی رو الگوی خودمان قرار داده ایم! ” این کامنت را نه باید لایک کرد و نه باید با آن موافق بود، بلکه باید در مورد آن اندیشید…

چرا که یک خطای روانشناختی را در شخص نگارنده نشان می دهد، آیا او به واقع تمام سلبریتی ها را مصون از خطا( از دید های مختلف) می داند؟ در این صورت چنین  انگاره ای خطا است. در یک جمله همه انسان ها، چه مهدی هاشمی باشد و چه دیگر افراد معروف جامعه، همه انسانیم و جایز الخطا، یکی هم ممکن است خطای خود را گردن بگیرد و دیگری نه!

البته نباید از خطای سلبریتی ها نیز چشم پوشی کرد. زمانی که مهوش صادقی فیلم خود را در فضای مجازی بارگزاری می کرد باید مهدی هاشمی متوجه می بود که دیگر نمی تواند از زندگی شخصی و عدم قضاوت مردم صحبت کند چرا که همسر او بحث خانوادگی را در فضای مجازی نشر داده بود.