به گزارش ترجمان صبح، به نقل از فارس، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل چهار دستگاه وانت نیسان حامل بیش از ۱۵۰اصله چوب آلات و ۷ اصله گرده بنه قاچاق جنگلی توقیف و محموله قاچاق ضبط شد.

وی افزود: این تعدادچوب آلات و گردنه بنه قاچاق جنگلی توسط افراد سودجو وفرصت‌طلب که از طریق استان‌های همجوار وارد این استان شده بود که با هوشیاری و اقدام به موقع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان نیر توقیف و محموله قاچاق ضبط شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تصریح کرد: در این رابطه چهار نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده برای رسیدگی و برخورد به مراجع قضایی استان معرفی شد.

وی با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان به‌صورت شبانه‌روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق استان فعالیت داشته و با متخلفان برخورد جدی خواهند داشت بیان کرد: ‌حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده که انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.

وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده‌های جنگلی ومرتعی توسط افراد سودجو مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی است اطلاع دهند.