به گزارش ترجمان صبح، وحید مجیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان عنوان داشت: در برنامه ۶ توسعه، دولت تاکید بسیاری بر گسترش دولت الکترونیک دارد و شخص وزیر ارتباطات پیگیر گسترش دولت الکترونیک بوده و با تشکیل جلسات کاربردی سعی در افزایش نفوذ این سازوکار دارد.

وی افزود: از سال ۹۷ قانون اجرای برنامه ۶ توسعه شروع شد، که اولین بار اصفهان به عنوان پایلوت اجرای این طرح در نظر گرفته شد و در سال ۹۸ نیز ۶ استان دیگر به استان اصفهان ملحق شدند که آذربایجان شرقی یکی از این استان ها به شمار می‌رود.

مجیدی با بیان اینکه، ۳۲ بیمارستان دانشگاهی در استان وجود دارد گفت: از این تعداد ۳۰ بیمارستان به سامانه سپاس وصل شده‌اند و اسناد را به صورت الکترونیکی به بیمه ها ارسال می‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاظر در دوماه نخست امسال به علت وجود برخی مشکلات و جدید بودن سیستم، اسناد به دو صورت دستی و الکترونیک بررسی می‌شود که از اول تیرماه به صورت تمام الکترونیک بررسی خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان در خصوص اتصال بیمارستان های غیردانشگاهی به سامانه سپاس نیز گفت: اگر طرح به صورت موفقیت آمیز در مراکز دانشگاهی اجرا شود با افزودن برخی سازوکار ها در فاز بعدی، بیمارستان های غیردانشگاهی و نظامی نیز به این سیستم وصل خواهد شد.

وی درخصوص عملکرد سامانه سپاس نیز بیان داشت: در اردیبهشت و خرداد ماه امسال ۵۸ هزار پرونده به سامانه سپاس ارسال شده است که، از این تعداد ۱۰ هزار پرونده به صورت کامل رسیدگی و تعدادی نیز باطل شده و طبق آخرین آمار ۵۰ درصد اسناد در بیمارستان های دانشگاهی رسیدگی شده است.

وی درخصوص آموزش و آمادگی نیروهای استفاده کننده از این سامانه نیز گفت: تا امروز ۲ هزار نفر ساعت، آموزش برای پرسنل دانشگاهی و بیمه ها و موئسسات برگزار شده است.

مجیدی با اشاره به کاهش مدت زمان ارسال پرونده ها از ۴۵ روز در سیستم دستی به ۷۴ ساعت در سیستم الکترونیک، آنرا دستاورد قابل توجهی دانست و گفت: این طرح موجب صرفه جویی در زمان و استفاده از کاغذ خواهد شد.

وی افزود: ۱۰ درصد موسسات استان به سیستم سپاس متصل هستند و ۸۴ درصد اقلام ارسالی از شهرستان های استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت با بیان اینکه در کشور ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیمه سلامت دریافت کرده اند، گفت: مطالبات سال ۹۶ از بیمه سلامت در کشور به صورت کامل پرداخت شده و مطالبات سال ۹۷ نیز به صورت کامل تا چند ماه آینده پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به پوشش ۹۴۷ هزار نفر از مدد جویان کمیته امداد کشور تحت بیمه سلامت ابراز داشت: مددجویان عزیز برای اولین بار جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت به صورت رایگان می‌توانند به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایند و در اولین بار به صورت رایگان، خدمات تهیه دفترچه در یافت کنند.