به گزارش ترجمان صبح جواد رحمتی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی سفر استان با اشاره به کارگروه های حوزه گردشگری استان گفت: معمولا حوزه های گردشگری با دو کارگروه ارزیابی خدمات سفر و سیاست گذاری تشکیل می شود که در بحث جذب گردشگر تاثیر ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به تعطیلی بازار بزرگ تبریز در ایام عید و تعطیلات گفت: تعطیلی بازار تبریز و برخی از اماکن گردشگری در روز های تعطیل  یکی از مشکلات گردشگری آذربایجان شرقی است که باید اقدامات اساسی در راستای این موضوع مهم ترتیب داد.

وی با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز به علت وقوع سیل در استان های دیگر می‌توانستیم‌ پذیرای گردشگران در آذربایجان شرقی باشیم ، خاطر نشان کرد: متاسفانه امسال در ایام عید با کج سلیقگی و هشدار های بی مورد موجب ترس مردم استان و گردشگران شدیم در حالی که می توانستیم با گشاده رویی ، حسن خلق و تبلیغات مثبت در راستای جذب گردشگر اقدامات ارزنده ای انجام دهیم .

معاون امور عمرانی استاندار ادامه داد: باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم در امر جذب گردشگر موفق تر از پیش عمل کنیم .

رحمتی با اشاره به زمان پیک گردشگری در استان ، اظهار داشت: اخر هفته و تعطیلات در گردشگری زمان پیک هستند که باید مانند تعطیلات نوروزی خدمات در این زمان ها کامل باشد تا ابروی استان را در مقابل مهمانان و گردشگران حفظ کنیم و با ارائه خدمات مناسب و تسهیلات بهتر نه تنها گردشگران را حفظ کرده بلکه از کاهش آن ها نیز جلوگیری کنیم .

معاون فنی عمرانی استاندار با اشاره به وضعیت نامطلوب آسفالت خیابان ها و بزرگراه‌ها در برخی نقاط استان اظهار داشت: باید تلاش کرد با بهبود خدمات ارائه شده به مسافران و گردشگران و با پیشگیری از تصادفات در راه ها خاطرات تلخی رادر ذهن مسافرت نسبت به استان ایجاد نکنیم.

وی در پایان گفت :باید برای اماکن تفریحی و گردشگری و پارکینگ ها ظرفیت های مشخصی تعریف شود تا هم گردشگران بتوانند به صورت کامل از خدمات و امکانات استفاده کنند و هم‌اینکه با حضور بیش از اندازه گردشگران شاهد آسیب به این اماکن دیدنی نباشیم.