به گزارش ترجمان صبح، علیرضا فضل زاده، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در مدت حدود ۸ دهه از زمان تاسیس دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه کشور ایجاد رشته مهم و کاربردی حسابداری در همه مقاطع تحصیلی از کارشناسی گرفته تا دکترا مغفول مانده بود که با ایجاد دانشکده اقتصاد و مدیریت در دانشگاه تبریز ایجاد چنین رشته مهم علمی و کاربردی مورد توجه قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با نیازسنجی و اعلام نیاز دستگاه ها، سازمان ها و مؤسسات خصوصی و دولتی مقدمات راه اندازی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد فراهم شد و به زودی پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری کارشناسی ارشد موسسات آموزش عالی کشور دانشجو انجام می شود.

رئیس دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه تبریز گفت: هم اکنون یکی از مشکلات اساسی مؤسسه ها و سازمان های دولتی و غیردولتی به ویژه واحدهای تولیدی و صنعتی ضعف حسابداری و حسابرسی، تجزیه و تحلیل صورت های مالی و مشکل شفافیت در شناخت، اندازه گیری، طبقه بندی علمی و حرفه ای، ثبت و تهیه صورت های مالی و در نتیجه مشکلات پیچیده عدم شفافیت است.

فضل زاده، با اشاره به اینکه توسعه رشته های حسابداری در دانشگاه تبریز تا مقطع دکترا مدنظر مدیریت جدید دانشگاه است، ادامه داد: با جذب اساتید ممتاز در رشته حسابداری در آینده ای نه چندان دور مقطع کارشناسی و دکترای این رشته در این دانشکده راه اندازی می شود.

وی گفت: علاوه بر این در مقطع (DBA) با گرایش حسابداری نیز به جذب دانشجو از کارشناسان و مدیران ارشد حسابداری موسسات دولتی و خصوصی اقدام می شود.