مینا نیک رزم در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص نمایشگاه هنرواره ملی انقلاب اسلامی روایت ایرانی عنوان کرد: این رویداد جشنواره ای است که در عرصه هنرهای تجسمی، توجه ویژه ای به پیشرفت ها و دستاورهای ایران اسلامی طی چهار دهه اخیر، به زبان هنر و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دارد.

وی ادامه داد: از طرفی هر فعالیتی در عرصه هنر می تواند سبب رشد و زمینه ساز حضور هنرمندان  در وادی هنر شود، از این رو هنرواره ملی انقلاب اسلامی روایت ایرانی ، فرصتی برای کسب تجربه های نو در بین هنرمندان جوان و کشف استعدادها و معرفی آنان به جامعه هنری است.

نیک رزم در رابطه با اهداف برگزاری این رویداد تشریح کرد: حوزه هنری با توجه به وظیفه ذاتی خود، مأموریت پرداختن به مسائل هنری مبتنی بر اصول دینی و انقلابی را بر عهده دارد و به عنوان پیشگام در عرصه هنر انقلاب در سطح کشور فعالیت دارد.

وی ادامه داد: هنرواره ملی انقلاب اسلامی روایت ایرانی، با فراخوانی جهت حضور هنرمندان متعهد و ارائه‌ی آثار هنری مرتبط با بخش تجسمی از جمله کاریکاتور و کارتون، تصویرسازی، طراحی پوستر، عکس و… بسترهای لازم برای مشارکت بیشتر هنرمندان جوان مراکز استانی را ایجاد کرده  و این نمایشگاه فرصت مناسبی در جهت معرفی دستاوردهای انقلاب به زبان هنر توسط هنرمندان توانمند کشور را فراهم آورده است.

نیک رزم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: با توجه به سراسری بودن هنرواره، برای ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر هنرمندان با یکدیگر در سطح استان ها و توجه به ظرفیت های سایر مراکز، به همت همکاران حوزه هنری اردبیل، ساز و کاری تعریف شد تا نمایشگاه آثار برگزیده و منتخب این هنرواره به صورت گردشی در مراکز استانی حوزه هنری برپا  و در معرض دید عموم علاقمندان قرار گیرد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی در رابطه با آثار موجود در این نمایشگاه ابراز کرد: ۴۰ اثر تجسمی در رشته های طراحی پوستر، عکاسی، کاریکاتور، تصویر سازی، نشان ، اینفوگرافی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: هنرواره ملی روایت ایرانی، در گام دوم انقلاب به دنبال تبیین اهداف و آرمان های انقلاب، همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در اردبیل برگزار شد، با توجه با اینکه هنرواره در سطح ملی فراخوان آثار داده بود بالطبع از سراسر میهن اسلامی در این نمایشگاه اثر موجود است.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هنر گویاترین زبان‌هاست و زبان هنر می‌تواند در آگاهی بخشیدن به جامعه  و فرهنگ سازی در بیان مشکلات و دستاوردهای جامعه تاثیر گذار باشد.

نیک رزم با بیان اینکه آگاهی بخشیدن به مردم از طریق هنر امکان پذیرتر از هر راه دیگری است، ادامه داد: اهمیت جایگاه هنر بر کسی پوشیده نیست به همین منظور از ابزار هنر در جهت تبیین دستاوردها باید بهره برد.

وی افزود: بر همین اساس آثار تجسمی نمایشگاهی هنرواره ملی روایت ایرانی، گامی مؤثر درتبیین و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته به زبان گویای هنر است بطوری‌که آثار بدیع و خلاقی در زمینه هنرهای تجسمی خصوصا گرافیک توسط هنرمندان کشوری ایجاد شده است.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی در پاسخ به این سوال که آیا این آثار به فروش می رسند، توضیح داد: امکان خرید و فروش وجود ندارد،  آثار به صورت گردشی در مراکز استانها در معرض دید عموم علاقمندان خواهد بود.

نیک رزم عنوان کرد: برگزاری کارگاه های هنری و جلسات نقد و بررسی آثار با حضور اساتید و هنرمندان شاخص تجسمی، از نکات مثبت اجرایی این هنرواره در طول برگزاری بود که بالطبع به ارتقای کیفی آثار تولیدی کمک شایانی نموده است.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر نکات مثبت این هنر واره، علاوه بر بخش رقابتی و کارگاهی در بخشهایی از شاخه هنرهای تجسمی، پرداخت و توجه به بخش «اینفوگرافیک» است که تقریبا جریان تازه ای در هنر است و در کنار سایر رشته‌های هنری می توان از این بخش هم خلاقانه بهره برد.

گفتنی است نمایشگاه هنرواره ملی انقلاب اسلامی روایت ایرانی از ۲۰ تا ۲۷ خرداد ماه سال جاری همه روزه در مجموعه هنری مهر و ماه حوزه هنری آذربایجان شرقی و در نگارخانه ماه  این نمایشگاه پذیرای هنرمندان و علاقمندان خواهد بود.