به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، نادر اصغرپور با بیان اینکه هم اکنون مدت زمان صدور جواز تأسیس واحد صنعتی در آذربایجان شرقی سه دهم روز است، افزود: کسب این رتبه در سایه انجام اقدام‌های اساسی در ارتباط با بهبود فضای کسب و کار و شفاف سازی فرآیند صدور جواز تأسیس در داخل و خارج شهرک‌های صنعتی استان محقق شده است.

وی یادآوری کرد: در زمان کنونی ضریب تبدیل جوازهای تأسیس صادره و جوازهای دارای پیشرفت فیزیکی به پروانه بهره برداری صنعتی از حدود ۱۰ درصد در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ به ۷۰ درصد در سال ۹۷ رسیده است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته یک هزار و ۴۳۴ فقره جواز تأسیس صنعتی در استان صادر شده است که این تعداد نسبت به سال ۹۶ حدود ۳۴ درصد رشد کرده است.

اصغرپور، ادامه داد: میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده در این طرح‌ها بیش از ۱۰۱ هزار میلیارد ریال است که می‌تواند زمینه اشتغال ۳۴ هزار نفر را فراهم کند.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۵۱ فقره جواز تأسیس نیز در منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاری بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال صادر شده است که این رقم نسبت به سال ۹۶ حدود ۱.۵ برابر افزایش یافته است.

در استان ۳.۹ میلیون نفری آذربایجان شرقی حدود چهار هزار واحد تولیدی وجود دارد.