به گزارش ترجمان صبح، حسین اصل عبدالهی برگزاری جشنواره میرزا آقا تبریزی را در آذربایجان شرقی اتفاقی مبارک دانست و گفت: موضوع نمایشنامه نویسی در اغلب استان های کشور با آسیب جدی همراه است و عمدتا فعالان این عرصه در پایتخت متمرکز شده اند از این رو برگزاری فستیوال هایی که منجربه تولید در این حوزه خواهد شد اقدامی تحسین برانگیز است.

وی ابراز کرد: طبعتا با برگزاری این جشنواره نتایج درخشان آن را در استان شاهد خواهیم بود، حتی این اتفاق مبارک برخی از نویسندگان را تشویق خواهد کرد تا کار خود را جدی تر از پیش انجام دهند.

مدیر گروه رشته تئاتر دانشگاه نبی اکرم(ص) ثمره جشنواره میرزا آاقا تبریزی را کشف استعدادهای نو دانست و افزود: طبیعتا فستیوال های این چنینی محفلی برای کشف استعدادهای نو از بین نسل جوان در حوزه هنرهای نمایشی به ویژه تئاتر است.

عبدالهی ادامه داد: همچنین جوانان می تواند پس از شناسایی، فعالیت خود را در این عرصه دوچندان کرده و تئاتر را به سمت و سوی موفقیت های بیش از پیش سوق دهند.

کارگردان بنام تبریزی اضافه کرد: از سوی دیگر این جشنواره محلی برای تدوام فعالیت گسترده کسانی است که سالیان سال در حوزه نمایشنامه نویسی زحمت کشیده اند.

وی در خصوص رونق تئاترهای بومی عنوان کرد: بخشی از جشنواره میرزا آقا تبریزی متعلق به آذربایجان است که به رونق تئاترهای بومی کمک بسیاری خواهد کرد.

عبدالهی مکتوب شدن تاریخ آذربایجان را در قالب نمایشنامه ضروری خواند و اظهار کرد: تاریخ آذربایجان در تمامی زمینه ها لازم است به صورت نمایشنامه مکتوب شده و برای نسل های آینده منتقل شود و به صحنه رفتن این آثار فرهنگ بومی را به نوعی در منطقه حفظ می کند.

این هنرمند تبریزی در خصوص برگزاری فراملی جشنواره میرزا آقا تبریزی اذعان داشت: این رویداد می تواند در دوره های بعدی به صورت بین المللی برگزار شود منتهی باید حمایت از این جشنواره بیشتر شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: جشنواره میرزا آقا تبریزی توسط انجمن دانش آموختگان تئاتر تبریز برگزار می شود که همه اعضای آن از هنرمندان باتجربه عرصه هنرهای نمایشی است، این تشکل مستقل بوده و به هیچ نهادی وابسته نیست همین امر موجب شده تا با فکر خود پیش روند و به دور از سفارشات خاص کارهای خود را بصورت موفقیت آمیز انجام دهند.