به گزارش ترجمان صبح، شهرام خدایی برگزاری جشنواره میرزا آقا تبریزی در آذربایجان‌شرقی را اتفاقی بسیار ارزشمند دانست و افزود: طبیعتا برگزاری این رویداد عظیم منجر به تولید محتوای فرهنگی در سطح استان خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون جشنواره هایی همچون میرزا آقا تبریزی در سطح استان آذربایجان شرقی که منجربه تولید محتوای فرهنگی شود، برگزار نشده بود.

مدیرکل نهاد کتابخانه های آذربایجان شرقی در خصوص نام این جشنواره اضافه کرد: عنوان، متولیان و جایزه جشنواره میرزا آقا تبریزی همگی بومی بوده به طور کلی این فستیوال در تبریز متولد شده است.

خدایی با بیان اینکه یکی از مزیت های برگزاری این جشنواره حمایت از هنرمندان است، اظهار کرد: جشنواره میرزا آقا تبریزی یک پدیده بومی بوده و علاوه بر این نوعی حمایت از هنرمندان و مطرح کردن جایگاه هنر بومی محسوب می شود.

وی درخصوص تولید محتوای نمایشنامه در تبریز اذعان داشت: معمولا تولید محتوا در حوزه نمایشی شهرهای مختلف کشور به جز پایتخت با مشکلات اساسی روبه رو بوده و هست، به طوریکه تمامی کارگردانان مجبور به استفاده از نمایشنامه های غیر بومی اهستند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های آذربایجان شرقی ادامه داد: اساس این جشنواره تولید نمایشنامه های جدید بوده، علاوه بر این محتوای نمایشنامه ها هم صرفا بومی و فولکلور نخواهد بود بلکه آثار فولکلور و مدرن هر دو در یک سطح ارزیابی خواهند شد.

وی بیان کرد: جشنواره میرزا آقا تبریزی توسط انجمن دانش آموختگان تئاتر آذربایجان شرقی با حمایت برخی از سازمان های دولتی و نیمه دولتی برگزار خواهد شد که این امر نقطه قوتی برای حوزه نمایشی استان به شمار می رود.

خدایی خاطرنشان کرد: امید است تمامی هنرمندان به ویژه افرادی که در این جشنواره شرکت کرده اند دست در دست هم داده و نیازهای ضروری تئاتر را محیا سازند.