به گزارش ترجمان صبح، هجدهمین فصل از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به ایستگاه پایانی رسیده است و تیم فوتبال پرسپولیس باتوجه به شرایط فعلی جدول، شانس اول قهرمانی است.

اما عمده بحث امروز در فوتبال ایران، داوری‌های صورت گرفته برای تیم فوتبال پرسپولیس است. در چند هفته پایانی لیگ برتر به اذعان برخی از کارشناسان امر داوری، چند پنالتی به ناحق به نفع پرسپولیس گرفته شده است.

از سویی دیگر تراکتورسازی تبریز، سپاهان اصفهان و استقلال تهران شاید اصلی‌ترین رقیبان پرسپولیس برای کسب قهرمانی بودند و هستند. اما با اعلام کارشناسان داوری، چند پنالتی به ضرر این تیم‌ها گرفته شد که در نهایت داد امیر قلعه‌نویی و فرهاد مجیدی سرمربیان سپاهان و استقلال را درآورد.

تا قبل از دیدار تراکتورسازی و سپیدرود رشت از هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر، بدون شک تراکتورسازی اصلی‌ترین مدعی قهرمانی در لیگ برتر بود. سرخ‌پوشان و پرشورهای فوتبال آذربایجان فقط چند هفته دیگر می‌توانستند قهرمانی را در ورزشگاه تازه تاسیس باشگاه فولاد خوزستان، جشن بگیرند.

اما بدون شک اتفاقات دیدار تراکتورسازی و سپیدرود و اشتباهات فاحش محسن فروزان دروازه‌بان تراکتورسازی بدون شک از یاد هواداران پرشور این تیم نمی‌رود. دریافت ۳ گل بسیار مقصرانه حرف و حدیث‌ها در خصوص این بازیکن آغاز کرد که در نهایت با اعلام مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، همسر فروزان موسسه شرط‌بندی فوتبال داشته است.

حرف و حدیث‌های متفاوت حقوقی در خصوص دیدار تراکتورسازی و سپیدرود وجود دارد. اما یکی از اتفاقات جالب می‌تواند عدم رسیدگی سریع به این پرونده از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال باشد.

۳ روز دیگر فصل هجدهم لیگ برتر در حالی به اتمام می‌رسد که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هنوز در خصوص پرونده این دیدار رای خود را صادر نکرده و این موضوع داد هواداران تراکتورسازی را هم درآورده است. هواداران پرشور این تیم در گفت‌وگو با رسانه‌های تصویری مختلف، خواستار رعایت عدالت و تسریع در این پرونده شدند.

فحاشی و الفاظ رکیک استفاده شده در بین تماشاگران فوتبال در ایران، قطعا چهره فوتبال را زشت می‌کند. در چند دیدار گذشته تیم پرسپولیس تمامی دوست‌داران فوتبال به هر نحوی شاهد فحاشی و استفاده الفاظ رکیک هواداران منتسب به پرسپولیس علیه تراکتورسازی و حتی ملت شریف آذربایجان شده است. به طبع انتظار می‌رود فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق و انضباطی، برخوردی قاطع با این موضوع داشته باشد. عدم رسیدگی فدراسیون فوتبال و حتی وزارت ورزش و جوانان، باعث ایجاد برخی حواشی به فوتبال ایران می‌شود.

بدون شک انتظار می‌رود تا بحث استیضاح ورزش باردیگر در مجلس مطرح شود. نمایندگان آذربایجان می‌توانند با استیضاح وزیر ورزش شخص اول ورزش ایران، مجاب به پاسخگویی در برابر نمایندگان مردم در مجلس باشد. پاسخگویی وزیر ورزش در مقابل نمایندگان آذربایجان در مجلس حمایت همه جانبه نمایندگان دیار آذربایجان را می‌طلبد تا اجحافی در حق تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز صورت نگیرد.

بیشتر بخوانید؛

تراکتورسازی منتظر رأی پرونده محسن فروزان؛ دلیل تعلل فدراسیون فوتبال چیست؟

جورج لیکنز در بحران فوتبال/ کار تراکتور به اما و اگر کشید