به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش، ۲۹ فروردین را یادآور فداکاری های ارتشیان در صحنه های مختلف و حضور موثر در بحران های مختلف دانست و افزود: حضور مقتدرانه در بلایای طبیعی برای حل مشکلات و معضلات مردم و مناطق آسیب دیده از جمله نمونه های بارزی است که ارتش را در کنار سایر نیروهای مسلح، به نیرویی متعهد، مردمی، مقتدر و ولایت مدار تبدیل کرده است.

وی پاسداشت این خدمات و دلاورمردی های ارتش در مقابل تهدیدات دشمنان و برنامه ریزی در جهت تعالی هر چه بیشتر ظرفیت ها و توانمندی های این نیروی الهی و مردمی را از اقداماتی برشمرد که به مناسبت این روز شایسته انجام می شود.

حجت الاسلام آل هاشم نقش ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی از زمان شکل گیری مبارزت انقلابی و به خصوص در حساس ترین زمان آن و روزهای نزردیک به پیروزی در سال ۱۳۵۷ را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در این برهه مهم تاریخی می توان به خوبی نقش موثر نیروهای انقلابی و متعهد داخل ارتش را در کنار مردم و پیوستن به صفوف انقلابیون مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه امام راحل با بصیرت سیاسی خود نقشه های دشمنان علیه ارتش را خنثی کرد، یادآور شد: امام خمینی (ره) در فرمان تاریخی به ارتشی ها، فرمودند: ‘ای ارتشی های غیور که برای کشور خود فداکاری می کنید، به پا خیزید و پیوند خود با مردم را استوارتر کرده و کشور را از ذلت نجات دهید و شرف را برای خود به یادگار بگذارید و سعادت دو دنیای خود را بیمه کنید’.

حجت الاسلام آل هاشم اضافه کرد: ارتش نیز با عمل به این فرمان امام نقشه های دشمنان در به کار گیری قدرت نظامی این نیرو برای سرکوب انقلاب را تبدیل به ناامیدی کردد و شور وصف ناپذیری در مبارزان انقلابی ایجاد کردد و امام راحل از همراه شدن ارتش با مردم با عبارت لحظه شادی بندگان خدا و یاس ستمگران یاد کرده و آن را نقطه عطف برای ارتش دانستند.

وی گفت: نیروهای انقلابی ارتش در بسیاری از موقعیت ها با حضور خود حماسه آفریدند که خلق حماسه جاوید لویزان و رژه کارکنان نیروی هوایی در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ در محضر امام و شرکت در خنثی کردن کودتای ۲۱ بهمن همان سال مهمترین آنها است.

حجت الاسلام آل هاشم، نقش آفرینی های ارتش در دفاع مقدس را بی نظیر خواند که در آن با به کارگیری تمام قوای نظامی و سازمان های دفاعی حضوری افتخارآمیز داشت و با تدارک و برنامه ریزی عملیات های مختلف پیروزی های بسیاری را نصیب کشور کردند که حیرت فرماندهان نظامی دنیا را برانگیخت.

وی ادامه داد: ارتش قهرمان جمهوری اسلامی در دفاع از مرزهای آبی و خاکی پا را فراتر از مرزها گذاشته و با حضور در آب های بین المللی و دفاع از منافع اقتصادی، سیاسی و نظامی اقتدار خود را به رخ جهانیان کشانده است.

حجت الاسلام آل هاشم حضور ارتش در کنار سایر قوای نطامی در حوادث غیرمترقبه و حل مشکلات مناطق آسیب دیده در سیل تخریب گر اخیر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: امروز ارتشیان در کنار براداران سپاهی و نیروی انتطامی در مناطق سیل زده کشور ابعاد دیگری از توانایی و کارآیی خود را به نمایش می گذارد.

وی افزود: امروز ارتش در کنار دفاع از تمامیت ارضی کشور به وظایف خدمات رسانی خود به خوبی عمل می کند و نشان می دهد در پیگیری از بحران ها نیز توانایی بالایی دارد و این تلاش ها نشان از تعهد، ایمان و اعتماد به ارزش های بالای انسانی و الهی و جایگاه مردمی ارتش دارد.
امام جمعه تبریز یادآوری کرد: امروز نیروهای مسلح کشور با تبعیت از فرامین فرماندهی کل قوا در اوج خدمات رسانی به کشور بوده و به همین جهت نیروهای مسلح در دل مردم جای دارند و محبوب و مورد اعتماد ویژه هستند.