به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم ظهر روز شنبه در آیین بهره برداری از ۱۴۰ پروژه فنی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به مطالبه به حق ورزشکاران و ورزش دوستان استان در انعکاس مطلوب رویدادهای ورزشی منطقه اظهار کرد: هر چند علت برخی نقص ها در نحوه پوشش و انعکاس رویدادهای ورزشی استان، بروز نبودن تجهیزات، کمبودها و امکانات فنی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی  اعلام شده است، اما انتظار می رود این کمبودها با توجه و یاری و همراهی ویژه مسئولان استان، رفع شود.

حجت الاسلام  آل هاشم یکی از وظایف صدا و سیما را ترویج فرهنگ در جامعه اعلام کرد و گفت:  یکی از اولویت های  مهم مرکز آذربایجان‌شرقی ترویج و تقویت فرهنگ بومی است که باید در این راستا اقدامات اساسی صورت گیرد تا مخاطبان همواره به نیکی از آن یاد کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه عوامل فنی صداوسیما از جمله افراد گمنام به شمار می روند، ادامه داد: همه عوامل صدا و سیما با پخش برنامه های مختلف به ویژه برنامه های برون مرزی در جمهوری آذربایجان، نقش مهمی داشته ، از این رو باید حمایت های لازم از آنها صورت گیرد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر تولید برنامه های اقناعی در صداو سیمای مرکز آذربایجان شرقی عنوان کرد: در مقابل توطئه فرهنگی دشمنان که روزانه بر علیه ما در شبکه های مختلف  برنامه‌هایی را پخش  می کنند باید برنامه های فرهنگی  را تقویت کرده و در بین مردم بسط و گسترش دهیم تابه دنبال شبکات ماهواره ای  نروند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز افزود: ۲۹ بهمن روزی که در چهلم شهدای مردم قم تبریزی‌ها  قیام کرده  و با این قیام خود مقدمه ی حرکت های بعدی شهرهای ایران را فراهم کردند که  در نهایت این چهلم ها منجر به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در پایان خاطرنشان کرد:حرکت مردم تبریز در جریان ۲۹ بهمن با هدایت و  تلاش شهید محراب حضرت ایت الله قاضی طباطبایی  فراموش نشدنی است.