به گزارش ترجمان صبح، مرحوم “کرم حیدری ورمزیاری” پیرغلامی که روز عاشورا در حین اجرای مراسم شبیه خوانی در نقش حضرت ابوالفضل(ع) بر اثر ایست قلبی درگذشت، عصر جمعه به خاک سپرده شد.

اسکندر ابدالی، رئیس شورای اسلامی روستای گلفرج در گفتگو با ایران تئاتر اظهار داشت: مرحوم کرم حیدری ریش سفید و موجه ترین معتمد این منطقه به شمار می رفت.

وی ضمن اظهار تاسف شدید از فقان این پیرغلام اهل بیت(ع) تصریح کرد: ویژگی های بارز اخلاقی و شخصیتی این مرد مومن و متعهد باعث شده بود نقش حضرت ابوالفضل(ع) در مراسم شبیه خوانی کاملا برازنده اش باشد.

ابدالی با بیان اینکه مرحوم حیدری متولد ۱۳۲۸ و یکی از اصناف با انصاف این منطقه به شمار می رفت گفت: وی به مدت ۵۰ سال همواره در آیین های عزاداری به خصوص مراسم شبیه خوانی روستای گلفرج حضور فعال داشته و یکی از ارکان این آیین ها به شمار می رفت.

رئیس شورای اسلامی روستای گلفرج با تاکید به عشق مرحوم کرم حیدری به اهل بیت به ویژه اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: وی یکی از ستون های اصلی جامعه روستایی این منطقه محسوب می شد به طوری که به عنوان معتمدترین ریش سفید منطقه در مسایل مختلف مورد وثوق تمام مردم بود.

یادآور می شود، مرحوم کرم حیدری ورمزیاری روز عاشورای حسینی درحین اجرای نقش حضرت ابوالفضل در مراسم شبیه خوانی روستای گلفرج بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

فیلم لحظه درگذشت این پیرغلام اهل بیت(ع) در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت.

مرحوم کرم حیدری عصر جمعه در هادیشهر تشییع و همانجا به خاک سپرده شد.